De nieuwste Skoda Enyaq software komt ook naar alle rijdende Enyaqs


Op alle nieuw te bouwen exemplaren van de Skoda Enyaq en Enyaq Coupe wordt met onmiddellijke ingang een vernieuwde versie van de software geïnstalleerd. Skoda noemt deze versie ME3. Het goede nieuws is dat deze nieuwe software óók voor alle afgeleverde Enyaqs beschikbaar komt. Dit is het grote voordeel van software updates bij auto’s waarbij achteraf functies kunnen worden toegevoegd of verbeterd. Wij zetten op een rijtje wat er allemaal veranderd met deze nieuwe update voor de Skoda Enyaq.
Beter accumanagement en sneller laden
Om te beginnen heeft Skoda het accumanagement geoptimaliseerd. Hierdoor wordt het praktische rijbereik vergroot, zodat u verder kunt rijden op een acculading. Ook wordt het maximum laadvermogen groter. Voor de Skoda Enyaq 60 wordt de laadsnelheid 120 kW en voor de Enyaq 80 wordt dit 135 kW. Skoda heeft dit voor elkaar gekregen door een beter warmtemanagement te ontwikkelen van het accupakket. Ook krijgt de accu een zogenaamde beschermfunctie. Hierdoor kan worden ingesteld dat de accu tot maximaal 80% wordt volgeladen om de levensduur van de accu te vergroten.
Beter zicht met de achteruitrijcamera
Naast de software rondom het accupakket is ook het infotainment aan boord verbeterd. Zo is in het head-up display en in de Digital Cockpit nu het accupercentage te zien. Skoda heeft ook de achteruitrijcamera aangepakt. Als het donker is buiten wordt het zicht nu verbeterd door meer contrast. Daarnaast is het straks mogelijk om sneller te schakelen tussen adaptieve cruise control en travel assist, dankzij een aangepaste functie onder de knop op het stuur.
Skoda Enyaq uit voorraad leasen bij ActivLease
Dankzij over-the-air updates kunnen ook leaseauto’s die al rondrijden achteraf nog worden voorzien van nieuwe functies. Voor deze ME3 update is het nog wel nodig om de Enyaq langs de dealer te brengen, maar toekomstige updates kunnen gewoon thuis worden geïnstalleerd. Als u nu een Skoda Enyaq gaat leasen, bent u dus verzekerd van alle nieuwste functies. Bij ActivLease hebben we een aantal zeer rijk aangeklede exemplaren op voorraad staan met nog slechts 12% bijtelling. Neem hiervoor contact op met onze lease adviseurs of vraag direct een vrijblijvende lease aanbieding aan!
